Konjić
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Konjić

o konjima i konjickom sportu

Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

problematični konji

Go down 
+3
Melita
eileen1373
ranch bubač
7 posters
Autor/icaPoruka
ranch bubač

ranch bubač

Broj postova : 50
Registration date : 19.02.2008

problematični konji Empty
PostajNaslov: problematični konji   problematični konji Emptysri vel 20, 2008 11:47 pm

Moj susjed ima ponija zove se Pipi duga čarapa.
Bila je jedno vrijeme ne ranch bubaču kod nas ali ne zadugo jer ju je kupio moj susjed. Problem je u tome što...
Konj je prije bio miran ali sada je ona jedan važičko.
Rita se užasno jedino više ni ne može... da predebela je
ima više kila od normalnog konja.Vuče užasno. Ja sam se ponudila da ju svaki dan istrčim da se to salo stopi bar malo.
No nije lagano. Ja je nemogu ni vodit. Mislim mogu ali ubrzo otpiči počne se zritat bar je prije mogla. Ja vjerujem da je ta ponica super i stvarno je meka srca ali gazda joj dava previše sjena. Što je problem također. Želim joj pomoć.
Ne znam kako ju zapravo toliko istrčat da se umori pravilno. Inače je samo tjeram po parkuru pa se izpuše i oznoji ali to nije pravilno jer onda bježi a nemogu ju na špag pa je tako u krug jer je ona pre jaka
a parkur i nije neki tako da ne bi ni ona sama mogla normalno a kamoli ja. gazda je reko da ju mogu što prije počet trenirat. Inace ona je mogla skakat prepone ne pre visoko ali djeca su jahala na njoj ali odkad je na ovom ranchu ona je luda jednostavno nema šanse i zato je moram ponovo ujahivat.
zato pitam ako ima netko tko se bolje razumije u takve situacije kako dovesti u formu "divljeg" konja i kako ga naucit na sedlo. Jer kad joj stavim sedlo na leđa ona se zrita tako da je to nemoguće. Ja sam ujahivala jedno ždrijebe koje se normalno zritavalo cijelo vrijeme dok je imalo sedlo ali se naviklo ali ne znam oce li to kod nje proc?
kako je trenirat i ujahat
[Vrh] Go down
http://www.prekrasnikonj.bloger.hr
eileen1373

Broj postova : 32
Registration date : 11.02.2008

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptyčet vel 21, 2008 1:53 am

sta se tice toga da je debela, reci tom svom susjedu da joj daje manje sijena, nek joj smanji porcije (koliko sam skuzila ionak nis ne radi)
nek ju pocne lonzirat svaki dan malo sa uzdama a kasnije i sa sedlom, nek se navikne, i onda poslije lonziranja ju jos izjasi...al onak..posteno a ne pol sata po sumi...
idi na neke duze terence po sto raznovrsnijim sumama, terenima ili napravi kvalitetan trening galopa i kasa od pol sata- sat.
budes vidjela na sedlo ce se brzo naviknut(bar se nadam) a sa ovakvim treningom ce i kile i salo silazit a imat ces recimo ujahanu kobilu..
a nakon nekog vremena i tih treninga kakve vec sastavis nek joj daje sijena onoliko koliko je radila, koliko je zasluzila...ako je jedan dan radila pol sata logicno da ce dobiti manje sijena nego isto kao i onaj dan kada je radila sat i pol.
ali ako hoces rezultate obavezno joj sastavi nekakav treninga, po svom izboru
btw, jel se rita kod ju lupis korbacem ili samo kad joj stavljas sedlo??
[Vrh] Go down
Melita

Broj postova : 33
Registration date : 12.02.2008

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptyčet vel 21, 2008 12:34 pm

Što dobiva osim sijena?
Mislim da sijeno nije problem.

Malo mi je nejasno da li ona uopće nije ujahana ili se prije jahala, a sada više neda da se jaši?
Koliko je stara?
Da li susjed ima još kojeg konja ili je ona tamo jedina?
[Vrh] Go down
ranch bubač

ranch bubač

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptyčet vel 21, 2008 3:21 pm

Rita se da i kad ju potjeram. zato i je problem jer se i gazda boji da nebi dok ju se lonžira ona naletila i ozljedila jer ona nije čista u glavi.
ima 5godina. Rečeno je da je bila ujahanja i da su djeca jahala na njoj ali je li to istina ne znam. Na tom ranchu je ona,magarac,kokoši i moj zeko
Gazda joj također dava i kruh. Mogu vam je slikat pa da vidite o čemu se radi.
[Vrh] Go down
Dici

Dici

Broj postova : 392
Registration date : 22.11.2007

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptyčet vel 21, 2008 5:48 pm

da.. možeš slikat.. hm.. neka napravi (ako ima vremena) onaj round penn.. možda bi bilo lakše.. koliko je na ispaši na danu?
[Vrh] Go down
ranch bubač

ranch bubač

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptyned vel 24, 2008 1:52 pm

evo slika
prvo pozdrav od pipi
problematični konji IMG_4117

onda evo debeljuce
problematični konji IMG_4118

problematični konji Img4119fc5

problematični konji IMG_4120

problematični konji IMG_4122

problematični konji IMG_4124

problematični konji IMG_4127

problematični konji Img4126ak0

problematični konji Img4129ih7

eto a evo vam sada i moji zekići
problematični konji Img4116yi6

problematični konji Img4112fk1
malo su mi veljike slike "neke"
sorryte ali morala sam se brzo maknut s kompa pa je ovako........
na ispaši je oko 4 sata do 6 a nekad samo sat i pol
[Vrh] Go down
Haflinger

Haflinger

Broj postova : 238
Registration date : 12.01.2008

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptyned vel 24, 2008 3:01 pm

kobila uopče nije predebela! pa pogledaj mog nyxa..........
[Vrh] Go down
ranch bubač

ranch bubač

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptyned vel 24, 2008 4:59 pm

da al kužiš i ja sam rekla da će to tako bit jer ju moraš pogledat uživo na slikama se to n vidi toliko kužiš..
nemam pojma zaš je to tak ali moraš ju vidjet uživo ali oke za debljinu ona je i dalje luda
[Vrh] Go down
eileen1373

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptyned vel 24, 2008 8:43 pm

koliko je stara?
preslatka mi je Very Happy i mozda se ne vidi dobro sa slika ali ipak nije uopce jako debela....
premedena mi je a ritanje i malo bezobraznosti je samo stvar treninga i provodenja vremena s njom....jesi sta poduzela u vezi toga?
[Vrh] Go down
**appalaossa**

**appalaossa**

Broj postova : 99
Registration date : 04.01.2008

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptyned vel 24, 2008 11:51 pm

od jednih nasih prijatelja imali su kobilu 2 godine,i oni su mi govorili nemoj je jahati,rita se,baca sve sa sebe
kad smo ja i frendica bile kod nje i ja sam je jahala sasvim normalno.nije jahana 2 godine a na list je pocela ragirati nakon tri cetiri kruga u polju.
[Vrh] Go down
ranch bubač

ranch bubač

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptypon vel 25, 2008 4:36 pm

recimo u tome da joj trba ljubavi se vidi napredak....
odkad se više brinem o njoj ona je postala super.....kad recimo sjedim ili hodam pored nje i iza nje nece me ritnut. Drago mi je da se vidi napredak jer je jednom i skočila na mene i išla se ritnut na mene tako da je ovo super. Sada svaki dan idem kod nje i brinem se o njoj.Čak više ne koristim korbač ni neku grančicu jednostavno kad ja trčim ili hodam ona trči ili hoda. tako da je nevjerojatno!! zato jer ja sam s njom super tek od prošlog četvrtka a već se vidi da se je smirila. ai recimo za to da se na nju stavi sedlu sigurno nebi bilo kao kod tog konja koji nije bio jahan dvije godine.
zpr. ja sumnjam da je ona ikad i bila ujahana to je rečeno samo da se lakše proba ali uz vježbe i nekog ko će je voljet to će se postić vrlo lako......trebat će dugo vremena ali barem će uspjeh (vjerojatno) bit postavljen
[Vrh] Go down
eileen1373

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptypon vel 25, 2008 5:04 pm

koliko sam shvatila smeta joj stavljanje sedla....sjedni na nju bez sedla, samo sa uzdama (ili cak ako znas kako, onda i bez njih)
i proseci par krugova....10, 15-ak minuta...i malo po malo...
druzi se s njom i provodi sto vise vremena mozes uz nju i oko nje...
sretno i obavjestavaj nas kako napredujes! Very Happy
[Vrh] Go down
ranch bubač

ranch bubač

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptypon vel 25, 2008 8:15 pm

ja bih to vrlo rado učinila ali ona bi se odmah počela ritat. danas sam se mazila s njom i uživale smo. trčala je i skinula malo tog sala ali bit je to što poslije toga zavezala sam ju i na nju stavila podsedlicu i ona se počela ritat. No ipak vidim na njoj da ima kako da to kažem.......kad stavite sedlo treba prikopčat odozdula ono na vrhu mi je jezika ta riječ ali nema šanse.
uglavnom. na njoj se vidi kako joj je išlo to od sedla i to baš jasno i glasno se vidi da zna što je sedlo....
Ipak zadovoljna sam s njom jer danas sam ju lijepo zagrlila dala joj pusu i pričala s njom. prvi put da se nije trgnula već je glavu stavila više na moje rame. mislim da će ovo treniranje njezine osobine i duha biti uspješno.
i da prvi put je bilo danas da me nije ritnula kad sam joj prošla odmah pored guze. inače jednom pred nekoliko mjeseci je nogom opalila sva sreća nije me dotakla jer sam se makla ali.....vidi se napredak...uz ovih samo par dana
[Vrh] Go down
Dici

Dici

Broj postova : 392
Registration date : 22.11.2007

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptypon vel 25, 2008 9:22 pm

znas možda prošlost njenog ujahivanja??
[Vrh] Go down
ranch bubač

ranch bubač

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptypon vel 25, 2008 9:35 pm

nažalost ne.........ali znam da kad sam ju onako zagrlila i mazila pogledala sam joj oko i bilo je ono ko svako konjsko oko. a onda kad sam joj pricala pustila je suzu mislim ne znam jeli to moja mašta ali ja sam jasno vidjela da nikakve suze nije imala
možda je imala lošeg gazdu prije ili joj se dogodila neka katastrofa ali ona je najviše prestrašena
[Vrh] Go down
horsy01

horsy01

Broj postova : 34
Registration date : 27.01.2008

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptypon vel 25, 2008 9:52 pm

ako si rekla da je već bila jahana i sve.....možda je imala problema sa sedlanjem pa sad kad se je sedla se opire (ne znam).....treba sve polako s ljubavi i vremenom će se smirit .....
[Vrh] Go down
eileen1373

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptyuto vel 26, 2008 12:25 am

ono sto se kopca, pretpostavljam da mislis na kolan...?
super, znaci lijepo napredujete....sam tak nastavi, korak po korak...
btw, vjerojatno nisi s njom cijeli dan, pa jel radi i njen vlasnik to s njom??
jer ako ti to radis i ona te prihvati nakon nekog vremena i dopusti ti da ju jasis druge nece sljivit ni pol posto.....dakle ako vlasnik zeli nepredak on bi se isto trebao pobrinuti oko njihovog odnosa....to sto ce tebi biti dobra i slusati te ne znaci da ce se automatski tako odnositi i prema drugima...(vjeruj mi, govorim iz vlastitog iskustva)
[Vrh] Go down
ranch bubač

ranch bubač

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptyuto vel 26, 2008 5:13 pm

pa ne on ne radi s njom ja sam tamo odmah kad dođem iz škole naučim i ručam i oko 15 i pol idem kod nje i tako do šest ili pet i pol
problem je još jedan gazda nema tolko para pa nemože kupit novo sedlo jer to neko koje ima je loše i kad sam na njemu (u tom sedlu) jahala na ranch bubaču na rikiju skoro sam pala jer je sedlu puko neki dio i onda mi se sedlo potpuno okrenulo (bila am blizu ograde pa sm se uhvatila) ali uglavnom to se nemože popravit i treba novo
a mislim sedlo je i staro ohoho
[Vrh] Go down
ranch bubač

ranch bubač

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptyuto vel 26, 2008 5:13 pm

inače hvala vam na pomoći oko toga...... Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
eileen1373

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptyuto vel 26, 2008 5:28 pm

nema frke Wink
a molim te da vlasnika podsjetis s vremena na vrijema da je to njegova kobila i da ju smije nekad pomazit i pricat joj.... Very Happy
btw, jel on nju misli jasit ili sta??
[Vrh] Go down
ranch bubač

ranch bubač

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptyuto vel 26, 2008 9:29 pm

to je pony pa je on mislio za jahanje za djecu iz sela....
na nju on nebi mogo jer je ona mislim nije čistokrvni pony jer je veća ali nije ni prava kobila po rastu. ipak ona je premala za njega da ju jaše
[Vrh] Go down
eileen1373

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Emptysri vel 27, 2008 5:38 pm

ranch bubač je napisao/la:
ipak ona je premala za njega da ju jaše
da, zato sam i pitala...pa ovo mu je super ideja za djecu da ju mogu jasit...cim ju ti malo dovedes u red...! Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: problematični konji   problematični konji Empty

[Vrh] Go down

problematični konji
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Frizijski konji
» konji plavih ociju