Konjić
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Konjić

o konjima i konjickom sportu

Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

Oglavine

Go down 
Autor/icaPoruka
Lipizzan lover

Lipizzan lover

Broj postova : 11
Registration date : 22.05.2009

Oglavine Empty
PostajNaslov: Oglavine   Oglavine Emptypet svi 22, 2009 12:33 pm

Ima raznih vrsta oglavina (jahače, štalske ili ulari, bez nanosnjaka, sa žvalama, bez žvala, zaprežne oglavine sa naočnjacima...)

-jahače oglavine predpostavljam da znate kako izgledaju
-ulari (štalske oglavine) se dijele u dvije vrste: pletene i one obične od kože...
po meni pletene su puno bolje jer duže traju, kvalitetnije su i nemaju nikakvih metalnih dodataka sa kojima bi se konj mogao ozljediti ili da mu se urežeu negdje na glavi (što se često događa kod neodgovornih vlasnika)...pletenih imaš raznih vrsta i one se rade ručno i zato su malo skuplje od običnih koje možeš kupiti...
-zaprežne oglavine su meni nešto posebno lijepo jer se često puta ukrašavaju raznim stvarima i nerjetko imaju nekakav logo sa konjem ili zvijezdicu, srce....kod zaprežnih oglavina postoje takz.naočnjaci... ja neznam stručan naziv za to, ali mi to tako zovemo, oni služe tome da konj kada vozi u zaprezi ne gleda oko sebe i da se skoncentrira na cestu ili put kojim ide...

evo neke slike...

ovo je pletena oglavina kakvu mi koristimo...
Oglavine 5pld9y

zaprežna oglavina sa naušnjacima...

Oglavine W00xf7

ovo je "moja" jahača oglavina sa tvrdim žvalama....

Oglavine Fwmvso
[Vrh] Go down

Oglavine
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.