Konjić
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Konjić

o konjima i konjickom sportu

Početna stranicaPočetna stranica  PretražnikPretražnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

Oprema za lonziranje

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Dici

Dici

Broj postova : 392
Registration date : 22.11.2007

Oprema za lonziranje Empty
PostajNaslov: Oprema za lonziranje   Oprema za lonziranje Emptyčet sij 31, 2008 1:37 pm

Oprema za lonziranje...

znači, lonža, lonzirni bič (nije obavezan), kapaccun, ako lonziramo na zvalu onda nam treba most (ili neznam kako jos vi to zovete)...

i sta jos??
[Vrh] Go down
**appalaossa**

**appalaossa**

Broj postova : 99
Registration date : 04.01.2008

PostajNaslov: Re: Oprema za lonziranje   Oprema za lonziranje Emptyčet sij 31, 2008 4:54 pm

i konj
[Vrh] Go down
Dici

Dici

PostajNaslov: Re: Oprema za lonziranje   Oprema za lonziranje Emptyčet sij 31, 2008 5:12 pm

da Laughing najvaznije
[Vrh] Go down
frida

frida

Broj postova : 38

PostajNaslov: Re: Oprema za lonziranje   Oprema za lonziranje Emptyčet sij 31, 2008 5:18 pm

I izvezice, ili kako pravilno kazu ausbinderi.. Bilo bi dobro i lonzirni kolan... Smile
[Vrh] Go down
Curly

Curly

Broj postova : 45
Registration date : 24.01.2008

PostajNaslov: Re: Oprema za lonziranje   Oprema za lonziranje Emptyčet sij 31, 2008 11:06 pm

pa kolko ja znam izveznice i ausbinderi nisu jedno te isto..
[Vrh] Go down
frida

frida

Broj postova : 38

PostajNaslov: Re: Oprema za lonziranje   Oprema za lonziranje Emptypet vel 01, 2008 2:04 pm

Curly je napisao/la:
pa kolko ja znam izveznice i ausbinderi nisu jedno te isto..

A meni su izvezice sve. Ono sta se stavi sa svake strane, prikaci na kolan i onda na zvalu, najcesce ima neku gumu (a postoji i bez), su ti ausbinderi.. ali mi sve kazemo izvezice, tj moj trener i onda sam pokupila od njega. A i izvezice kazemo one duge uzde s cim se jase mlade konje, da ih se omeksa, za naslon.. ili kako se pravilno kaze slaufcigli(slaufi).

Smo se razumijele? Laughing
[Vrh] Go down
Curly

Curly

Broj postova : 45
Registration date : 24.01.2008

PostajNaslov: Re: Oprema za lonziranje   Oprema za lonziranje Emptypet vel 01, 2008 10:59 pm

jesmo, jesmo..
znam ja jako dobro kaj su izveznice a kaj asubinderi pa mi je bilo malo čudno kaj si tak napisala..
al sad se razumijemo. Wink
[Vrh] Go down
Dici

Dici

PostajNaslov: Re: Oprema za lonziranje   Oprema za lonziranje Emptypet vel 15, 2008 8:22 pm

Lonziranje

Oprema za lonziranje 14qr5
[Vrh] Go down
eileen1373

Broj postova : 32
Registration date : 11.02.2008

PostajNaslov: Re: Oprema za lonziranje   Oprema za lonziranje Emptysub vel 16, 2008 11:19 pm

ako imate ogradeni manjez, lonza vam niti ne treba.mi svako jutro prije jahanja prvo izlonziramo konje (svih 6)
fino u kolonu sa dva bica i da vidis kak idu, ko rakete... Laughing
(to naravno ako zelite ustedjeti vrijeme i ako lonzirate vise konja odjednom)
[Vrh] Go down
Dici

Dici

PostajNaslov: Re: Oprema za lonziranje   Oprema za lonziranje Emptyned vel 17, 2008 5:36 pm

vidis to nikada nisam vidjela.. ista sami idu tako jedan za drugim?
mi u klubu imamo round penn super stvar za lonziranje..i skolu jahanja...
[Vrh] Go down
eileen1373

PostajNaslov: Re: Oprema za lonziranje   Oprema za lonziranje Emptyned vel 17, 2008 9:44 pm

ma dok ih poslozis, tj. dok oni uhvate svoj ritam i shvate da nema nista dok ne odrade tih 15, 20 ili koliko vec minuta..fino svi jedan uz/za drugim i idu...nekad moras malo i potrcat za kojim ako si umisli da mogo malo pocet papat, ali kad udu u ritam mozes do suta.prva dva tri puta malo zamahnes bicem da shvate da je vrijeme trcanja, ostatak zapravo moras samo stajati jer kad te vide odma ubrzaju ili nastave ovisno naravno o tome sto se trazi od njih...
mislim da je lonziranje jako korisno, narocito prije terena.ima jedna kobila koja je uzasno spora, jedva ju dovuces do terena, ali ako ju prije izlonziras da vidis kak ide.
odma produzi korak i puno je brza.. Very Happy
[Vrh] Go down
Dici

Dici

PostajNaslov: Re: Oprema za lonziranje   Oprema za lonziranje Emptyned vel 17, 2008 9:55 pm

wa..kak super.. poslikaj to, pa stavi koju sliku Very Happy
[Vrh] Go down
eileen1373

PostajNaslov: Re: Oprema za lonziranje   Oprema za lonziranje Emptyned vel 17, 2008 10:12 pm

nema frke, samo kad uhvatim vrijeme kad ih lonziraju...to je obicno ujutro, a nije cak ni svaki dan...ali kad pogodim trenutak, sliknut cu ih Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Oprema za lonziranje   Oprema za lonziranje Empty

[Vrh] Go down

Oprema za lonziranje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» oprema
» OPREMA ZA KONJE